İnstagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Görünümü ve kazandırdığı itibar ile Instagram kullanıcıların mavi tik adı altında tanımladığı mavi onay işareti kullanıcıların dikkatini çekerek bu hesapların gerçek olduğunun bilinmesine yardımcı olur. Mavi rozet profilde kullanıcı adının yanında bulunur. Daima mavi renk ve aynı konum üzerinde yer alır. Ayrıca mavi tik almak, takipçi sayısını arttırmak için çok etkili bir yöntemdir. Sizin bir ayrıcalığınız olduğunu ve de tamamen doğru, taklit olmayan ve de güvenilir bir hesap olduğunuzun göstergesi olarak algılanır. Profilinizde bulunacak olan bu mavi tik, hesabınızın bilinirliği arttırma ve de takipçi sayınızı arttırma yolunda sizler için çok büyük bir fayda sağlayabilir.

Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram 'da mavi tik işareti, hesabın orijinal olduğu taklit olmadığı anlamına geliyor. Mavi tik alabilmek için Instagram hesabınızın tanınmış ve de aktif olması da çok büyük önem arz ediyor. Genel olarak doğrulanan hesaplar; devlet hesapları, şirketler, markalar, medya kuruluşları, spor, eğlence, sanatçılar, organizatörler ve de Instagram'ın toplum adına etkili olduğunu düşündüğü kişi ve kurumlar yer alır.

İnstagram Mavi Tik Başvurusu

Instagram mavi tik başvurusu için öncelikle Instagram uygulamasını indirmiş olmanız gerekiyor. Instagram 'da mavi tik almak için gereken birtakım işlemler gereklidir. Kişisel hesap veya işletme hesabı olması fark etmeden mavi tik için başvuru yapabilirsiniz. Doğrulanmış yani mavi tik almış hesaplar Instagram hikayeleri üzerine bağlantılar ekleyebilirler.

Mavi tik başvuruşu yapmak kesinlikle onaylayana cağı anlamına gelmez. Başvurunuzu yapıp sonrasında onay kutusundaki gerekliliklere göz atmanız gerekmektedir. İşte başvuru adımları:

1. Bir Instagram hesabı açın ve profilinize gidin.

2.Profiliniz üzerinden ayarlarınıza gidin.

3.Ayarlardaki Hesap başlığı altında olan doğrulama isteği seçeneğine tıklayın. Başvuru formunu bulun.

4.Bu adımda Instagram mavi tik formu doldurmanız gereklidir. Bunu yapmak için bazı belgelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu belgeler: Tam adınız, Kullanıcı adınız, Kullandığınız isim, Kimlik fotoğrafınız ve Hesabınızın kategorisi.

5-Gönder butonuna basın ve böylece Instagram ’da mavi tık başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Başvurunuzu tamamladıktan hemen sonra Instagram yetkilileri, başvurunuzu inceleyip ve de başvurunuzu onaylanıp onaylanmadığını sizlere bildirecek. Bu noktada, sabırlı olmaya çalışmalısınız. Çünkü Instagram resmi olarak bu sürenin ne kadar olduğunu kesin olarak belirtmemiştir.

 

Instagramda Mavi Tik Almanın Avantajları

İşletmeniz, sizlerin ya da markanızın internette taklit edilme riski varsa mavi tik sizler için çok önemlidir. Bunun yanında mavi tik almanın birbirinden farklı çok sayıda avantajı vardır. Bu avantajlar:

•Mavi tik almak markanızın ve de sizin ayrıcalığını göstermeye yardımcı olur.

•Hesabınızın bilinirliğini ve takipçi sayısını artırmanın çok kolay bir yoludur.

•Mavi tik hesabınızın 10.000 ve üzeri kullanıcıya ait olmasını gerektiren Instagram hikayeler üzerindeki yukarı kaydırma özelliği gibi birtakım özel özelliklere çok Erken erişim sağlar.

•Hesabınızın sahtekarlardan korumak için çok etkili bir stratejik yöntemdir.

•Markanız ve de takipçileriniz arasında olan güveni artırır.