Instagram Fotoğraf Kırpmadan Nasıl Atılır?

Instagram Fotoğraf Kırpmadan Nasıl Atılır?

Instagram Fotoğraf Kırpmadan Nasıl Atılır?

Facebook şirketine ait en fazla kullanıcıya sahip dördüncü uygulama olan Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşmamıza yardımcı olmaktadır. Instagram filtreler, hashtagler, kişi ve coğrafi bölge etiketlemeleriyle düzenlemeler yapmamıza olanak sağlamaktadır. 2010 yılından itibaren hayatımızda büyük yer edinen Instagram, mobil kullanıcılara hitap etmektedir. Bu sayede de milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındırmaktadır. Instagram sayesinde kişiler paylaştığı fotoğraf ve videolarla diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilmektedir. Trend olan içerikleri de Instagram yoluyla görüntüleyebilir ve diğer kullanıcıları takip edebilirsiniz. Ayrıca paylaşılan fotoğrafları, özel olarak "arşivleme" seçeneğini kullanarak kimsenin görmeyeceği şekilde depolayabilirsiniz. İlk kuruluş amacı fotoğraf paylaşarak etkileşim sağlamak olan uygulamada, en çok rağbet gören işlemde fotoğraf paylaşmaktır. Paylaşılacak fotoğraflar portre ve geniş en boy oranları desteklenmektedir. Fotoğraflar Instagram'ın kullanıcılara sunduğu 1080 piksel [9:16] çerçeve oranıyla yapılmaktadır. Bu çerçeve oranı her cihaza uyum gösteremeyebiliyor. Fotoğraflar Instagram'ın klasik fotoğraf ölçülerini aşacak boyutta olunca bu fotoğraflar Instagram tarafından kendi ölçülerine göre otomatik olarak kırpılmaktadır. Bu da "Instagram fotoğraf kırpmadan nasıl atılır?" sorularının sorulmasına sebep olmaktadır. Kullanıcılar fotoğraf karelerinden fedakarlık etmek ve fotoğraflarını kırpma ihtiyacı hissetmektedir. Fakat gelişen teknoloji fotoğraf boyutlarını Instagram'da kabul gördüğü şekilde ayarlanmasına imkan sağlamaktadır.

Instagram Fotoğraf Kırpmadan Atmak İçin Atılacak Doğru Adımlar

Instagram kendi fotoğraf boyutunu kendi belirlediği için bazı kullanıcılar açısından zorlu özellikleri olabilmektedir. Kullanıcılar fotoğraflarını dilediği boyutta paylaşmak istemektedir. Fakat bu boyutlar Instagram standartlarına uymadığı zamanlarda bu durumdan hoşnutsuzluk duymaktadırlar. Yapacağınız birkaç işlem sayesinde fotoğraflarınızı dilediğiniz boyutta paylaşabilirsiniz. En önce yapmanız gereken, fotoğraflarda hiçbir karenin dışarıda kalmadan paylaşılması için kameranızdaki çekim açısını daha da genişletmek olmalıdır. Fakat elde zaten çekilmiş ve zamanında paylaşılmak istenen bir fotoğraf varsa çeşitli uygulamalar kullanarak fotoğrafları tam haliyle. boyutunu koruyacak şekilde paylaşabilirsiniz. Öncelikle fotoğrafınızın ne kadarının Instagram tarafından kabul edildiğini, ne kadarının kabul edilmediğini kontrol edelim. Öncelikle Istagram uygulamasına gidelim. Ana sayfada olduğunuzdan emin olmalısınız çünkü gönderi eklemeyi buradan yapabilirsiniz. Ardından sol üst köşede bulunan gönderi ekleme alanına dokunarak açmalısınız (Alan kare içinde artı bulunan bir simgedir). Bu alana tıkladığınızda galerinizdeki fotoğraflar karşınıza çıkacaktır. Dilediğiniz fotoğrafı seçmelisiniz, seçtiğiniz zaman fotoğraf karesinin sağ alt köşesinde bulunan oran ayarlama simgesine tıklayarak, fotoğrafınızın ne kadarının kabul edildiğini görmüş olursunuz. Bu şekilde çerçeve daha da büyüyecek ve daha fazla fotoğraf karesini içine alacaktır. Buna rağmen istediğiniz kareyi alamıyorsanız teknolojinin bize sunduğu fotoğraf düzenleme uygulamalarını deneyimleyebilirsiniz. Çeşitli uygulamalar sayesinde fotoğraflarınızı kırpmaya gerek duymadan en hızlı ve en kolay şekilde Instagram'da paylaşabilirsiniz.

Fotoğraf Boyutunu Korumamızı sağlayacak Uygulamalar

Hem Apple hem Android cihazlarımız mağazalarında bize birçok fotoğraf düzenleme uygulaması hizmeti sunmaktadır. Çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamalarına ücretli ve ücretsiz şekilde uygulama mağazalarında ulaşabilirsiniz. Bu sayede çeşitli uygulama ve yöntemleri kullanarak Instagram'a dilediğiniz boyutta fotoğraf yükleyebilirsiniz. Mağazalarda yer alan uygulamaları kullanarak fotoğraf kalitesini bozmayacak şekilde izin verilen boyutlara sığdırabilirsiniz. Instagram kullanıcıları tarafından popüler olan "Picsart Photo Editor" ve TouchRetouch" uygulamalarıyla fotoğraflarınızda dilediğiniz gibi düzenlemeler yapabilirsiniz. TouchRetouch uygulaması ücretli uygulamalar arasında en çok rağbet gören uygulamadır. Sizin yapacağınız işlem çok basit bir şey olduğu için bu tarz maliyetli uygulamaları kullanmaya gerek yoktur. Maliyetsiz olacak şekilde fotoğraflarını düzenlemek isterseniz ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarına başvurabilirsiniz. Picsart uygulaması, ücretsiz bir uygulamadır fakat buna rağmen bazı özellikleri için profesyonel hesap üyeliği istemektedir. Bu üyelikte belli bir ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır. Fakat siz profesyonel hesap üyeliğine gerek kalmadan ihtiyacınız olan işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Her uygulama fotoğraf boyutu ayarlama özelliğini en kaliteli şekilde sizlere sunmaktadır. Uygulamanın popülaritesi bu konuda çokta önemli değildir. Fakat siber saldırılara maruz kalacağınız uygulamalardan kesinlikle kaçınmalısınız! En doğru fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla, fotoğraflarınızın boyutunu çeşitli tuval seçenekleri ile Instagram boyutlarına göre ayarlayabilirsiniz. Instagram'a göre ayarladığınızda fotoğrafın çevresi arka planlar kullanılarak doldurulacaktır. Hemen hemen her uygulama birden fazla arka plan seçeneğini size sunmaktadır. Dilediğiniz arka planı seçerek fotoğraflarınız çevresini Instagram boyutlarına göre doldurabilirsiniz. Böylece fotoğraflarınız artık Instagram'da dilediğiniz boyutta paylaşılabilir hale gelecektir. Fotoğraflarınızı, hiçbir kareyi kıpmadan gönül rahatlığıyla Instagram'da paylaşabilirsiniz.